Hodnoty woodu.cz

 1. VYROBENO S LÁSKOU

  To je hlavní hnací síla wood.u. Tvořit výrobky, pro navozování slastných pocitů, je dle nás vůbec nejlepší motivace. Jsme přesvědčeni, že dělat takovéto výrobky by bez lásky ani nešlo!

 2. ČESKÉ DŘEVO

  Veškeré naše výrobky pocházejí z českých dřevin. Naprostá většina z nich je ze zahrádek a sadů našich rodin nebo kamarádů. Jedině tak můžeme nabídnout různé druhy dřevin se zajímavou kresbou a zároveň k výrobku podat také životní příběh daného stromu nebo poskytnou GPS souřadnice, kde strom rostl.

 3. RUČNÍ VÝROBA

  Celý proces od začátku až do konce je ruční práce. Nepoužíváme CNC stroje, které by práci dělali za nás. Naopak věříme, že osobním přístupem ke každému výrobku mu můžeme vtisknout duši.

 4. KAŽDÝ KUS JE ORIGINÁL

  Díky poctivé ruční práci je každý náš výrobek jedinečný a originální. Žádné dva nebudou mít přesně stejný tvar a rozhodně žádné dva nebudou mít stejnou kresbu dřeva. Právě kresba dřeva totiž dělá každý kus unikátní, protože žádné dvě polínka, ani když budou ze stejného stromu nebudou nikdy vypadat stejně. Tím můžeme zaručit, že nikdo jiný nikdy nebude mít stejný výrobek jako máte právě vy.

 5. ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ

  Veškeré naše výrobky lakujeme zdravotně nezávadným lakem, s certifikací na dětské hračky do 3 let. Lak má dále certifikaci na odolnost proti potu a slinám. Nanášíme několik vrstev laku, tak aby byla zaručena odolnost výrobku i při intenzivním používání.

 6. IN WOOD WE TRUST

  Jsme přesvědčeni, že dřevo je krásný materiál, který je na tyto výrobky vhodný. Jedná se o přírodní materiál, který má vždy přirozenou teplotu a není třeba se obávat neznámých látek v něm. Na rozdíl od syntetických materiálů také jeho vznik nezatěžuje životní prostředí a po ukončení životnosti neškodí životnímu prostředí. Věříme, že dřevo jako udržitelný materiál má zářnou budoucnost a my chceme být její spolutvůrci. Bohužel, nedokážeme vyrobit vibrátor pouze ze dřeva a tak je v jeho útrobách elektornika a Li-Ion akumulátory, proto by po ukončení života měl být recyklován jako elektroodpad.